Творчий рисунок
Загальна інформація
Назва структурного підрозділу: Кафедра академічного рисунку
Обсяг програми (год.) - 540
Обсяг програми (кредити ЄКТС) - 18
Рисунок – це основне джерело будь-якої художньої діяльності. Оволодіння рисунком починається з вивчення певної системи знань, яка через рисунок дозволяє вільно виражати зорове бачення художника, вирішувати образотворчі та конструктивно-пластичні завдання втілення творчого задуму, і саме з тієї системи знань складається професійна діяльність митця, народжуються імпульси самостійної художньої творчості.
Зображення фігури людини в навчальному рисунку розглядається як складний комплекс гармонічно взаємозв’язаних форм, які створюють єдиний пластичний об’єкт. Для такого зображення необхідні глибокі знання з пластичної анатомії, яка є основою у вивченні фігури людини, творчого спадку майстрів образотворчого мистецтва.
Програмні завдання передбачають три види постановок навчального рисунку: розвиток зорового сприйняття, засвоєння основних образотворчих правил оволодіння технікою рисунку, а також перетворення навчального рисунку в навчально-творчий.
Актуальність рисунку полягає у формуванні світогляду та естетичному вихованні студентів, розвитку художнього смаку, творчих здібностей і, в першу чергу, – образного мислення. Особливістю програмних постановок є художня інтерпретація всіх образотворчих засобів рисунку. Курсом передбачено виконання студентами короткотривалих завдань (начерки, зарисовки), довготривалих навчальних постановок і самостійної роботи.
Розрахований на студентів 3-4 курсів спеціальностей 022 «Дизайн», 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», додаткової спеціалізації «Творчий рисунок».
МЕТА і ЦІЛІ КУРСУ
Метою вивчення фігури людини є засвоєння зображення в різних положеннях, набуття навичок, розуміння і передання в рисунку анатомічної структури та пластичної характеристики моделі, оволодіння професійною грамотою, графічними засобами і прийомами виконання рисунку з натури.
Цілі курсу – розвинути принципи поетапного ведення рисунку з розподілом його на логічні етапи виконання поставлених завдань, свідоме і творче використання тону і передання об’єму фігури людини, вивчення образотворчих методів передання об’ємної форми на площині та використання отриманих знань в зображенні фігури людини в подальшій творчій роботі над композицією.
Детальніше - переглянути pdf
Силабус - переглянути