Рисунок та сакральна геометрія в іконі

Кафедра на якій читається дисципліна: Сакрального мистецтва

Навчальна программа «Рисунок та сакральна геометрія в іконі» належить до вибіркових дисциплін, які пропонуються для опанування студентам ЛНАМ на кафедрі сакрального мистецтва. Вона дає можливість продовжити знайомство з іконописом для тих, хто пройшов курс вибіркової дисципліни «Іконопис», або ж може бути першим кроком у світі ікони для студентів ЛНАМ. Лекційна частина програми курсу покликана проаналізувати такі поняття як візантійська традиція іконопису та його канонічна основа, розкриваючи змістову, функціональну, стилістичну та композиційну відмінність ікони як сакрального твору від звичайного малярства. Пропонується класифікація композиційних типів ікон та аналіз геометричної побудови сюжетних композицій. Практичним результатом курсу є створення невеликої ікони за власною композицією у руслі візантійської традиції. Тема ікони та її композиційний тип пропонується дещо складнішими (відносно дисципліни «Іконопис»), зокрема це можуть бути й сюжетні композиції. Пропонується обмежена палітра живописного виконання. Важливим етапом створення композиції ікони та передумовою її написання є виконання підготовчого рисунку з врахуванням принципів сакральної геометрії, узагальнення та стилізації, на що у програмі передбачений особливий акцент.