Авторське право і суміжні права

Кафедра на якій читається дисципліна: Соціально-гуманітарних наук

Конституцією України проголошено право кожної людини на власність в тому числі на інтелектуальну власність. Інтелектуальна власність є результатом творчої діяльності людини. Відповідно до Конституції України, що гарантує громадянам свободу літературної, художньої, наукової і технічної творчості, Україна поступово створює механізми захисту авторських прав, прав промислової власності, моральних і матеріальних інтересів, що виникають у зв'язку з різними видами інтелектуальної діяльності. В зв’язку з цим інтелектуальна власність, набуває особливого значення не тільки як засіб самовираження, але і як комерційна цінність. Результати творчої діяльності виступають в декількох аспектах: як ідея, як наукове, культурне надбання суспільства, інформація, як матеріальний носій та як майнові права, що виникають з факту їх створення. Студентам необхідно знати, якими правами наділяє їх закон на створений ними у майбутньому об'єкт інтелектуальної власності, як цими правами користуватися та як їх захищати. Саме з цією метою було розроблено цей курс який допоможе відповісти на запитання: що таке інтелектуальна власність та інтелектуальна діяльність, як чітко розрізняти авторське право і патентне право, як оформити права на той або інший твір науки, літератури і мистецтва, будь-який об'єкт промислової власності.

Силабус дисципліни  - переглянути